Photoshop, Fireworks, Flash, Cinema4D, Corel Draw, Egitim Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Moderatör olmak isteyen olursa bana yada diger admine pm atin
En son konular
» Fireworks Styles
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimetarafından 1red11 C.tesi Kas. 30, 2013 8:38 pm

» Adobe FireWorks CS3 Indir
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimetarafından onxy1951 Ptsi Ekim 18, 2010 3:49 pm

» Adobe FireWorks CS3 Türkçe
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimetarafından onxy1951 Ptsi Ekim 18, 2010 3:47 pm

» Macromedia Fireworks 8
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimetarafından dexigner11 Çarş. Eyl. 15, 2010 12:14 am

» Microsoft FrontPage 2003 Indir Download
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimetarafından coolayaz Perş. Mayıs 06, 2010 9:48 pm

» Adobe FireWorks CS3 v9.0 (Son Surum)
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimetarafından night_sound Paz Mart 07, 2010 9:38 am

» Adobe Flash CS3 Indir Windows
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimetarafından thomas Çarş. Şub. 24, 2010 9:51 pm

» Duello|Futbol 1.0 - Yeni Tıkla ! -
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimetarafından burakkaralar Ptsi Şub. 22, 2010 2:43 pm

» Yeni Sitemiz http://www.forumlider.yetkinforum.com/
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimetarafından sino45 Perş. Şub. 18, 2010 8:35 pm

» Yeni Sitemiz http://www.forumlider.yetkinforum.com/
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimetarafından sino45 Perş. Şub. 18, 2010 8:33 pm

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım)

2 posters
YazarMesaj
[єš¢]
Admin
Admin
[єš¢]

Erkek
Kişisel İleti : Ne bakıon olm ?
Rep Sistemi : Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) R12bl5
İşletim Sisteminiz : Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Yk-vis12
Rep Puanı : 0
Rep Gücü : 0

Başarı Puanı:
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Left_bar_bleue100/100Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Empty_bar_bleue  (100/100)
Seviye:
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Left_bar_bleue100/100Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Empty_bar_bleue  (100/100)
Güçlülük:

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Empty
MesajKonu: Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım)   Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 9:02 pm

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) 6ov7b7a

Merhaba arkadaşlar, bu tutorialda son yaptığım mutfak sahnesinin ışık ayarlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

RENDER SETTINGS

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) 6uj1dsp

-OPTIONS

Sahnemize başlamadan önce temel bazı ayarlara göz atalım;

Render/render settings ya da ctrl+b kısa yolu ile render settings penceremizi açtıktan sonra rap depth, reflection depth ve shadow depth değerlerini resim deki gibi değiştirirsek rendersüremizi önemli oranda kısaltabiliriz

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) 85080p5

-GLOBAL ILLUMUNATION

Render deki en onemli sekmen, yeşil ile belirlenmiş alanlar da kalitesindeki etkenler.
*accuarcy: sahnenizin netlik ve istenmeyen lekelerden arınma ayarı Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Smile
*diffuse depth: sahenizin koyacağınız ışıktan materyellerinizin etkilenme oranı derinliği (bu std "3") ile gelir "3" de render süresini önemli ölçüde uzatır.

AREA LIGHTING

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) 8brpd0z

*Sahnemizden area light' ın girmesini istediğimiz boşluğa resimdeki gibi bir area light objesi yerleştirelim,

01-Yerleştirdiğimiz area light' ın "general" parametreleriini aşağıda görülen resimdeki gibi değiştirelim.

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) 8eh2l2h

02-Yerleştirdiğimiz area light' ın "details" parametrelerini aşağıda görülen resimdeki gibi değiştirelim.

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) 6tk2sqr

03-Yerleştirdiğimiz area light' ın " visibility " parametreleriini aşağıda görülen resimdeki gibi değiştirelim.

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) 8g6gxmd

04-Yerleştirdiğimiz area light' ın " shadow " parametreleriini aşağıda görülen resimdeki gibi değiştirelim.

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) 87dte9w

Son detay arkadaşlar 'area light' ışıklarımızı benim resimde'de göstermiş olduğum gibi yapıyoruz yada sizin belirlediğiniz bir ışık noktası'da olabilir Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Smile

1- Yukarıdan Görünüşü

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) 6tx5g0k

2- Perspektif Görünüşü
Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) 72swglc

Ve Sonuda Bitti Bir Sonraki Anlatımda Görüşmek Dileği İle Brave Sun
ρıятσ
Admin
Admin
ρıятσ

Erkek
İş/Hobiler : futbol
Kişisel İleti : metin 2'ci ;)
Ruh Halleri : Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Karizm10
Rep Sistemi : Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) R12bl5
İşletim Sisteminiz : Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Yk-vis12
Program : Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Photoshop
Rep Puanı : 0
Rep Gücü : 0

Başarı Puanı:
Seviye:
Güçlülük:

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Empty
MesajKonu: Geri: Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım)   Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım) Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 10:30 pm

saol
https://webtasarim.catsboard.com

Mutfak Lighting (Aydinlatma) Tutorial (Brave Sun Anlatım)
1 sayfadaki 1 sayfası