Photoshop, Fireworks, Flash, Cinema4D, Corel Draw, Egitim Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Moderatör olmak isteyen olursa bana yada diger admine pm atin
En son konular
» Fireworks Styles
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimetarafından 1red11 C.tesi Kas. 30, 2013 8:38 pm

» Adobe FireWorks CS3 Indir
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimetarafından onxy1951 Ptsi Ekim 18, 2010 3:49 pm

» Adobe FireWorks CS3 Türkçe
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimetarafından onxy1951 Ptsi Ekim 18, 2010 3:47 pm

» Macromedia Fireworks 8
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimetarafından dexigner11 Çarş. Eyl. 15, 2010 12:14 am

» Microsoft FrontPage 2003 Indir Download
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimetarafından coolayaz Perş. Mayıs 06, 2010 9:48 pm

» Adobe FireWorks CS3 v9.0 (Son Surum)
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimetarafından night_sound Paz Mart 07, 2010 9:38 am

» Adobe Flash CS3 Indir Windows
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimetarafından thomas Çarş. Şub. 24, 2010 9:51 pm

» Duello|Futbol 1.0 - Yeni Tıkla ! -
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimetarafından burakkaralar Ptsi Şub. 22, 2010 2:43 pm

» Yeni Sitemiz http://www.forumlider.yetkinforum.com/
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimetarafından sino45 Perş. Şub. 18, 2010 8:35 pm

» Yeni Sitemiz http://www.forumlider.yetkinforum.com/
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimetarafından sino45 Perş. Şub. 18, 2010 8:33 pm

Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm

2 posters
YazarMesaj
sino45
Moderatör
Moderatör
sino45

Erkek
Kişisel İleti : Çaresiz Gençliq
Ruh Halleri : Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Asik10
Rep Sistemi : Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Reputationpossdy2
Program : Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm InDesign
Rep Puanı : 1
Rep Gücü : 10

Başarı Puanı:
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Left_bar_bleue50/100Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Empty_bar_bleue  (50/100)
Seviye:
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Left_bar_bleue50/100Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Empty_bar_bleue  (50/100)
Güçlülük:

Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Empty
MesajKonu: Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm   Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimePtsi Ara. 08, 2008 7:38 pm

vB Versiyonu: vB 3.6.8 Değerlendirme: (0 oy - ortalama puan)
Yayinlanma Tarihi: 05-25-2008 Son Güncelleme:: 05-25-2008 Kurulum: 0
Yeni Oluşan Template: 0 Template Düzenleme: 0 Dosya Düzenleme: 0
Yeni Dosyalar: 0 Yeni Oluşan Cümle: 0 Kurulum Süresi: 0

Elimdeki 410mb büyüklüğündenki veritabanını, yeni hostuma taşımam gerekiyordu. Kabus dolu 3 gün o an başladı. Üstelik telekomun fiber kablosuda o gün kopmuştu. Upload ve download işlemleri felç durumdaydı. Dosyayı yeni hosta göndermek tam bir çin işkencesi oldu.
nihayet gönderdim deyip sevinirken, bu seferde başıma türkçe karekter problemi çıktı. Eski hostuma dönüp veritabanını terkar yedekleme gibi bir şansımda artık yoktu. Elimdeki bu türkçe karekterleri bozuk 410mb büyüklügündeki dosya ile kalakalmıştım.
Hemen çalışmalara başladım. 3 gün boyunca türkçe karekter sorununu çözememenin en az 40 farklı yolunu bulmuş oldum.
- phpmyadminden colocation kısmını ayarladım olmadı.
- Dosyayı açıp karekterleri replace yapayım dedim ama kolay degil 410mb büyüklüğündeki text dosyayı açıp tek tek karekterleri replace edecek,
bilgisayarı kilitlemeyecek babayiğit bir program.
- Veritabanını parçalayayım 1mb olarak tek tek notdefteri ile açıp degiştireyim dedim, 410 parça dosya not defteri ile tek tek tüm türkçe karekterleri degiştirmek çin işkencesinden farksızdı. Daha yolun başında bilgisayar onlarca kez kilitlendi.
Sonunda istedigin şeyi otomaik olarak yapan bir program buldum.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 661x225 and weights 14KB.

Programın adı textped
Bu program ile sql dosyanızı açınca size otomaik karekterleri türkçe yapıyor. Açılan dosyayı Save As yapıp ismini degiştirince artık karekterler türkçe hale geliyor.
2. iş olarak bu dosyayı windows ortamında sorunsuzca tar.gz formatında sıkıştırmamız gerekiyor .Bu iş içinde Alzip programından[/url] faydalanıyoruz
3. iş olarak tar.gz olarak sıkıştırdığımız bu dosyamızı FTP ile kendi hostumuzdaki bir klasöre gönderiyoruz. Aynı klasöre bigdump.php[/URL] scriptinide gönderiyoruz. Ama göndermezden önce bigdump.php dosyasında mysql şifrelerimizi tanımlamamız gerekiyor.
4. iş olarak bigdump.php dosyasını çalıştırmak ve arkamıza yaslanmak. 30-40 saniye içinde veritabanımız türkçe karekter sorunu halledilmiş olarak hostumuza göndermiş oluyoruz.
ρıятσ
Admin
Admin
ρıятσ

Erkek
İş/Hobiler : futbol
Kişisel İleti : metin 2'ci ;)
Ruh Halleri : Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Karizm10
Rep Sistemi : Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm R12bl5
İşletim Sisteminiz : Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Yk-vis12
Program : Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Photoshop
Rep Puanı : 0
Rep Gücü : 0

Başarı Puanı:
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Left_bar_bleue100/100Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Empty_bar_bleue  (100/100)
Seviye:
Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Left_bar_bleue100/100Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Empty_bar_bleue  (100/100)
Güçlülük:

Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Empty
MesajKonu: Geri: Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm   Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm Icon_minitimePtsi Ara. 08, 2008 8:36 pm

saol
https://webtasarim.catsboard.com

Host Değişimlerinde Çıkan Türkçe Karakter Sorununa Tam çözüm
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KARAKTER YAPIMI
» KARAKTER YAPIMI 2
» Karakter Tasarımı
» KARAKTER YAPIMI 2
» Adobe Dreamweaver CS3 Türkçe